понеділок, 30 вересня 2024 р.

четвер, 26 вересня 2024 р.

 Ювіляри народжені в вересні

(Бібліографічний огляд літератури)

 Іван Котляревський. Енеїда вперше видана у 1798 році, ставши таким чином першою друкованою книгою, написаною народною українською мовою, від якої зазвичай датується початок становлення і розвиток сучасної української літератури. Складається з шести частин, на відміну від дванадцяти частин Віргілія. Написана чотиристопним ямбом. Розповідає про пригоди троянського отамана Енея, який після зруйнування батьківщини ворогами, за кілька років поневірянь, разом зі своїм козацьким військом засновує омріяну державу в Римі, майбутню імперію.



Олксандр Довженко. Зачарована Десна  до видання увійшли найвизначніші твори класика української літератури та видатного кінорежисера світового маштабу: "Щоденник", "Україна в огні", авторизований варіант кіноповісті "Зачарована Десна". Центральне місце в творчості митця завжди було віддано Україні та її людям, це їм він присвятив своє надхнення і любов.


Павло Грабовський. Вибрані твори  у книзі - кращі поетичні твори видатного українського поета і перекладача. Людина трагічної долі.





Михайло Коцюбинський. Тіні забутих предків  до видання увійшли одні з найкращих творів талановитого українського письменника, чудового новеліста, послідовника І. Франка, майстра слова Михайла Коцюбинського — повість «Тіні забутих предків» та новела «Intermezzo». Невеликі за обсягом, проте психологічно напружені твори, в яких письменник зобразив живі й правдиві образи, належать до найвищих досягнень української класичної прози.

Дмитро Павличко. Мова  тут 
зібрані понад сімдесят віршів Дмитра Павличка про мову дадуть читачам чимало матеріалу для осмислення мови не лише як суспільного феномену та однієї з найважливіших основ українського життя, а й як реальної дійової особи в бутті і творчості видатного поета, який ціле життя віддав боротьбі за утвердження української мови і захистові мовних прав українства.

Іван Світличний. Твори Іван і Надія Світличні — визначні представники героїчно- трагічного покоління українських шістдесятників, чільні постаті літературно-мистецького і суспільно-політичного відродження 1960-их років минулого століття, опору тоталітаризмові й національній нівеляції. За свою мужню позицію зазнавали реп­ресій, стали в’язнями сумління. Саме такі люди визначали мо­ральний клімат дисидентського крила шістдесятників. Доробок Івана Світличного, критика, поста, перекладача представлено ос­новними його творами в усіх цих жанрах, значну частину яких створено в неволі. Творчість Надії Світличної представлена публіцистичними статтями, зая­вами, інтерв’ю, спогадами, листами. Творчість і мужню громадянську позицію брата і сестри Світличних у 1994 р. відзначено Державною премією Украї­ні ім. Т. І'. Шевченка





четвер, 19 вересня 2024 р.

 Тиждень першокурсника 

"Бібліотека - твоя територія"

У бібліотеці коледжу було проведено тиждень першокурсника під назвою "Бібліотека - твоя територія". Бібліотекарі Ольга Кіселик та Марія Курман із студентами груп 1-ЕОГБ-24,1-ТЕМС-24, 1-ПТБ-24, 1-ФБС-24 здійснили екскурсію, під час якої ознайомили учасників навчального процесу з структурою бібліотеки та бібліотечним фондом.
Екскурсії в бібліотеку студентами - це важлива частина навчального процесу, яка відкриває перед молодими людьми нові можливості для навчання та дослідження. В сучасних умовах, коли інформація доступна в цифровому форматі, багато хто з студентів може недооцінювати значення традиційних бібліотек. Однак, такі екскурсії  можуть надати незамінний досвід та відкрити для студентів нові горизонти.