понеділок, 25 вересня 2023 р.

         "Стежками добра "

(105 років від дня народження українського педагога-гуманіста, публіциста, письменника) (1918–1970)


Найвище звання на світі – бути Людиною.
Бути Людиною і дбати про щастя інших      
В. О. Сухомлинський


Педагог, публіцист, письменник

Закінчив Полтавський педагогічний інститут (1939). 1935 р. розпочав педагогічну діяльність. Працював учителем у Василівській школі Онуфріївського району, учителем і завучем в Онуфріївській середній школі. Багаторічний (1947—1970) директор Павлиської середньої школи. Кандидат педагогічних наук (з 1955), автор багатьох книг, брошур і статей, художніх творів для дітей. Розробляв питання теорії і методики виховання у шкільному колективі та родині, всебічного розвитку особистості учнів, педагогічної майстерності. 



Сухомлинський В. О. Сто порад учителеві

К.: Рад. шк., 1988. — 304 с.

Сто порад учителеві — книга українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, спрямована на допомогу вчителям в організації навчально-виховного процесу в школі. Видана  українською мовою в повному об'ємі вийшла у 1976 році. Твір написаний у вигляді порад. Кожна порада присвячена окремим аспектам педагогічної діяльності: особливості педагогічної професії, організації навчального процесу, вихованню підростаючого покоління, роботі з батьками вихованців, виховному впливу колективу.




Василь Сухомлинський.
Я розповім вам казкуФілософія для дітей
 К.:Школа,  2021.-576с.

Це видання - найповніша на сьогодні збірка творів для дітей нашого славного земляка, талановитого педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з авторським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення. Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім - для самих дітей...



Сухомлинський Василь
Щоб ти став кращим: Казки та оповідання
Белкар-книга 2020 р. 80 ст. , обкладинка: т

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав Василь Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.




Немає коментарів:

Дописати коментар