пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

 

1 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці - старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році.1 жовтня відзначається також День Українського козацтва і створення УПА.

Сучасна незалежна Україна - держава і народ - є нащадками Київської Русі, козацтва, збройних формувань УНР та ЗУНР, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня вирішено встановити державне свято - День захисника і захисниць України.

День захисника Вітчизни –

Мужності й геройства свято .

І ми вклоняємося тим,

Хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом

Наш спокій береже і захищає,

Всю нашу велику родину,

Рідну землю свою – Україну.


понеділок, 25 вересня 2023 р.

         "Стежками добра "

(105 років від дня народження українського педагога-гуманіста, публіциста, письменника) (1918–1970)


Найвище звання на світі – бути Людиною.
Бути Людиною і дбати про щастя інших      
В. О. Сухомлинський


Педагог, публіцист, письменник

Закінчив Полтавський педагогічний інститут (1939). 1935 р. розпочав педагогічну діяльність. Працював учителем у Василівській школі Онуфріївського району, учителем і завучем в Онуфріївській середній школі. Багаторічний (1947—1970) директор Павлиської середньої школи. Кандидат педагогічних наук (з 1955), автор багатьох книг, брошур і статей, художніх творів для дітей. Розробляв питання теорії і методики виховання у шкільному колективі та родині, всебічного розвитку особистості учнів, педагогічної майстерності. 



Сухомлинський В. О. Сто порад учителеві

К.: Рад. шк., 1988. — 304 с.

Сто порад учителеві — книга українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, спрямована на допомогу вчителям в організації навчально-виховного процесу в школі. Видана  українською мовою в повному об'ємі вийшла у 1976 році. Твір написаний у вигляді порад. Кожна порада присвячена окремим аспектам педагогічної діяльності: особливості педагогічної професії, організації навчального процесу, вихованню підростаючого покоління, роботі з батьками вихованців, виховному впливу колективу.




Василь Сухомлинський.
Я розповім вам казкуФілософія для дітей
 К.:Школа,  2021.-576с.

Це видання - найповніша на сьогодні збірка творів для дітей нашого славного земляка, талановитого педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з авторським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення. Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім - для самих дітей...



Сухомлинський Василь
Щоб ти став кращим: Казки та оповідання
Белкар-книга 2020 р. 80 ст. , обкладинка: т

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав Василь Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.




четвер, 21 вересня 2023 р.

 

Що може бути кращим за сонечко зранку, за усміхнені обличчя дітей, за радість і спокій в очах людей, за квітучі міста і села, за радісний дитячий сміх. Спокій, відсутність тривог і пострілів, безхмарні дитячі сни і лише сльози радості – це і є найбільшим щастям!

Це і є мир!!!



вівторок, 19 вересня 2023 р.

 

Сьогодні святкує свій день народження Оксана Забужко (1960), українська поетеса, прозаїк, філософ, літературознавець, публіцист. Одна зі знаних у світі україномовних письменниць. Автор численних культурологічних статей та есе у вітчизняній та зарубіжній періодиці. Автор поетичних збірок: «Травневий іній», «Диригент останньої свічки», «Автостоп», «Друга спроба: Вибране»; прозових творів: «Казка про калинову сопілку», «Сестро, сестро (повісті й оповідання)», «Музей покинутих секретів»; філософсько-літературознавчих праць «Шевченків міф України», «Notre Dame d'Ukraine».У серпні 2006 року журнал "Кореспондент" включив Забужко в число учасників рейтингу ТОП-100 "Найвпливовіших людей в Україні", до цього в червні книга письменниці "Let my people go" очолила список "Краща українська книга", ставши вибором читачів Кореспондента № 1. 16 січня 2009 року Президент України В.Ющенко нагородив Оксану Забужко орденом княгині Ольги III ст. за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.2012 року отримала відзнаку "Золотий письменник України".



пʼятниця, 15 вересня 2023 р.


ДИВОВИЖНІ КНИГОЗБІРНІ СВІТУ!

BiblioMetro

Місцева влада Мадрида відкрила на восьми станціях метро так звані філіали BiblioMetro. Це невеличкі кіоски, що нагадують бібліотеки. У кожному знаходиться близько 500 книг. Подорожній може підійти і вибрати собі одну зі списку, а потім безкоштовно користуватися нею до 15 днів.




Готель для читачів

У центрі Нью-Йорка існує готель «Бібліотека», призначений спеціально для книголюбів. У номерах розміщено більше шести тисяч книг. Замовляючи номер, потрібно вказати шифр за бібліотечно-бібліографічним каталогом, завдяки чому працівники підготують спеціально для відвідувача підбірку відповідної літератури.


Читання в парках

У Відні влітку відкривають бібліотеки прямо в численних парках міста. Видані книги можна почитати на місці або взяти додому.



        Бібліотека на колесах


      У Фінляндії працює 197 бібліобусів. Вони протягом дня відвідують школи, дитячі садочки, лікарні, будинки для пристарілих, а також тих, кому важко надовго вийти з дому. Ідея книжкового автобусу не нова.Все почалось із довоєнної Америки, проте тоді бібліобус виглядав як віз із книжками, запряжений кіньми. Було щось подібне у 70-80 роках у СРСР.Оновлені бібліобуси (bookmobile) у Росії курсують ще з 2003 року. У Львові книжкові трамваї у Харкові бібліобуси! Тепер жителям Харкова не потрібно виїжджати до міста, щоб придбати книгу. Достатньо просто вийти на автобусну зупинку.


            Томи в кишені

Цього року в трьох містах України – Києві, Львові й Одесі – з’явилися мобільні книгозбірні. На корінцях зображених на паперових полицях книжок розміщені спеціальні QR-коди, які фотографуються камерою будь-якого сучасного смартфона або планшета. З їх допомогою можна безкоштовно завантажити книжку в електронному форматі через мережу Wi-Fi.

 

Книжкова будка

Найменшою в світі бібліотекою пишаються жителі британського селища Уестбері-саб-Менділ.Вони влаштували її в телефонній будці.Працює бібліотека цілодобово.Таку ж будку відкрили ланка ВО"Street Workout Україна" та стейк-хаус "Лодон" за підтримки фестевалю "Республіка" в Камянці-Подільському. 









 

  Вишиванка з історією