вівторок, 23 квітня 2024 р.

Книжкова виставка-колаж із циклу «Майстри пензля та пера»

 (до 460-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра (1564-1616), англійського драматурга, актора та поета)




23 квітня всесвітній день книги й авторського права. Свято встановлене резолюцією № 3.18 на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995. Всесвітній день книги та авторського права відзначають щорічно, починаючи з 1996. Дата 23 квітня вибрана Генеральною конференцією ЮНЕСКО з огляду на її символічність – багато відомих письменників народилися чи померли саме 23 квітня. Зокрема, В.Шекспір, І. Г. де ла Вега, М. Дрюон, X.Лакснес, М. Валеджо, В. Набоков, Дж. Пла, В. Вордсворт, Г. Тютюнник та ін. Вважається, що День книги відзначався ще в першій половині XX століття. Ідея його створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу. Одна з головних цілей свята – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

пʼятницю, 15 березня 2024 р.


 
З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту “Єдині” та студентських мовних омбудсменів започатковує Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!".

За словами Тараса Креміня, за час повномасштабного вторгнення путінськими найманцями було знищено понад 180 мільйонів українських книжок. Тож проект має на меті наповнити бібліотеки, бібліотечні куточки та книжкові полиці у деокупованих областях українськими книжками.

понеділок, 4 березня 2024 р.

 4 березня - 75 років від Дня народження  Володимира Івасюка.

Наче зграї птиць, роки ідуть —
Я спішу за ними в дальню путь.
Хочу я повік струмком гірським
Злитись з морем пломінким.
Володимир Івасюк
Володи́мир Миха́йлович Івасю́к (нар. 4 березня 1949, Кіцмань, Чернівецька область, УРСР — пом. 24/27 квітня[1] 1979, Брюховицький ліс під Львовом, УРСР) — український композитор і поет. Герой України (2009, посмертно).

Один із основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

18 травня 1979 його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як 1979, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

 Чорнобильська рана землі